Naše dětská ZOO

Naše dětská ZOO

Pro malé i velké jsme v našem areálu vybudovali malou zoo, kde se snažíme o to, aby zvířátka žila co nejvíce v přírodě. Všichni jsou na člověka zvyklá, přímo vyžadují kontakt a hlazení, ale vždy je potřeba respektovat jejich teritorium a nevstupovat do ohrad. Krmení není zakázáno, jen je potřeba dodržovat co které zvířátko konzumuje, aby jste mu nevhodnou stravou neublížili. Info o krmení si můžete přečíst na těchto stránkách u popisu každého z našich zvířátek. Pokud se k nim budete chovat slušně, věřte že Vám to tisíckrát vrátí svou pozorností a úžasnou energií, kterou mají jen oni.

Poník Čert - Shetlandský pony

Je to náš nejmenší a nejstarší člen,který má velice milou a přátelskou povahu. Za kamaráda si vybral oslíka Oldu,se kterým tvoří nerozlučnou dvojici.

Oslík Olda

Tenhle oslík se narodil už tady na Šumavě.Je velice hodný a za pamlsky i velice mazlivý.Nemusí však malé psy,rád je honí.Nás baví svým hýkáním,které je občas docela hlasité.

Kozlík Oskárek

Tento šedobílý kozlík je největší mazlík, kterého zde máme. Má nesmírně přátelskou až psí povahu, proto mu asi ani nenarostly růžky. Slyší perfektně na jméno, přiběhne za každým a nejradši má drbání pod krkem. Živí se na pastvě, na přilepšení mu občas dáváme oves. Má rád cokoliv zeleného, ideální jsou jakékoliv natě nebo nakrájené jablko, ale u něj stejně jako u všech platí, že nic se nesmí přehánět.

Pejsci

  • Kačenka a Mája (jack russel terierky)

Naše pejsky vnímáme jako členy rodiny, což znamená, že s námi bydlí a tráví s námi veškerý čas. U nich jediných platí zákaz krmení!!! Jsou to velké loudilky, ale je potřeba myslet na to, že nejsou bezedné a nestráví všechno, co jim návštěvníci našeho areálu hodí. Již několikrát kvůli tomu hodně trpěli a tak Vás všechny důrazně prosíme, aby jste tento zákaz plně dodržovali.


Čím krmit

Všechny naše zvířata jsou většinu času na pastvě, v zimě dokrmujeme senem a ovsem. Celoročně dostávají vitamíny ve formě granulátu. Jako pamlsky jsou ideální jablka, mrkev, cukr a suchý chléb, kterými je můžete volně krmit, nesmíte to však přehnat.

 

Naši partneři:

Kudy z nudy Rejoice FinalKom Holidayinfo